
Journey P341 V-kuvioitu, aggressiivinen kuviorakenne, suunniteltu ATV- ja UTV-ajoneuvoihin. Se soveltuu hyvin sekä pehmeään maastoon, kuten mutaan ja hiekkaan, että karkeampiin olosuhteisiin. Suurin osa P341 renkaista on hyväksytty tieliikenteeseen.
- Rakenteeltaan vahvaa bias-/ristikudosrakennetta (4–6 PR), erittäin kestävä erisuureisissa kokovaihtoehdoissa: 23×8‑11, 24×8‑12, 24×9‑11, 25×8‑12 ja 25×10‑12.
- V-kuvio ja laaja uritus tarjoavat tehokkaan itsestään puhdistuvan toiminnan, erityisesti mutaisessa tai hiekkaisessa maastossa.
- Noin 20 mm syvä kulutuspinta, hyvin räjähtävää pitoa sekä pehmeillä että kovilla alustoilla.
- Sivulapojen vahvistetut urat auttavat etenemisessä rinteissä ja sohjossa – erinomainen pito myös sivuttaisvoimia vastaan.
- Monipuolinen maastokelpoisuus – toimii hyvin mutassa, hiekassa, metsäpoluilla ja soralla.

Kirjoittajana toimii vuonna 2011 perustetun monkijan-renkaat.com rengaskaupan asiantuntija Samuli Riekkoniemi. Pitkä kokemus ja käytännönläheinen ote varmistavat, että jokainen asiakas saa renkaat, jotka sopivat täydellisesti heidän tarpeisiinsa. Ota yhteyttä.